Apsveikums Roš Hašanas svētkos

Cienījamie draugi!

Šajās dienās ebreji visā pasaulē pavada veco gadu un sagaida Jauno, 5779. gadu.

Mūsu tautai ir tradīcija Jaunā gada gaidīšanas laikā apkopot notikušo. Mēs apceram savu dzīvi, vēlreiz apsveram mūsu pieņemtos lēmumus, apdomājam savu rīcību, novērtējam tās rezultātus, vienlaikus novērtējot sevi, un kaļam nākotnes plānus. Ir ļoti svarīgi, lai rutīna un ik brīža problēmas neaizēnotu to labo, ko izdevies panākt. Jo mūsu panākumos dzen asnus tas jaunais, kas turpmāk noteiks arī mūsu nākotni.

Es vēlos, lai mēs visi kopā priecātos par Šimona Dubnova Rīgas ebreju skolas panākumiem. Ar katru gadu skolā palielinās skolēnu skaits, šeit ir sapulcējies ļoti labs skolotāju kolektīvs, ko vada pieredzējusi un apzinīga direktore. Daudzi no jums zina, cik pūļu un uzmanības daudzu gadu gaitā ebreju kopienas vadītāji ir veltījuši skolai, tās problēmām un attīstības jautājumiem. Man ir ļoti patīkami vērot, kā soli pa solim īstenojas plāni un cerības, kas saistītas ar mūsu jauniešu izglītību.

Protams, visā, kas saistīts ar skolu, ir noieta tikai daļa ceļa un daudz kas vēl ir jāizdara. Taču ir pilnīgi skaidrs arī tas, ka sasniegtie rezultāti ir gūti, pateicoties daudzu mūsu kopienas locekļu un tās draugu sadarbībai. Es aicinu neapstāties pie sasniegtā, bet gūto pieredzi un veiksmes noskaņojumu izmantot arī citu jautājumu risināšanai.

Saskaņā ar tradīciju vēlos aicināt mūs visus uz savstarpēju cieņu un saprašanos. Pacentīsimies jaunajā gadā būt uzmanīgāki cits pret citu, pacietīgāki un cēlsirdīgāki. Pacentīsimies sadzirdēt mūsu tuvāko raizes un rūpes. Pacentīsimies būt atklātāki un devīgāki pret tiem, kam ir nepieciešama palīdzība un atbalsts!

Dārgie draugi! Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes vārdā apsveicu jūs un jūsu tuviniekus Roš Hašanas svētkos! Novēlu visiem laimīgu un saldu gadu! Lai tas mums visiem ir mierīgs un labklājības pilns!

Laimi un veselību jūsu vecākiem! Lai jūsu bērni priecē jūs ar saviem panākumiem!

Lai jūs ieraksta Dzīvības grāmatā!

Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētājs Arkādijs Suharenko