Attēlā: Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētājs Аrkādijs Suharenko un fonda ”Liepājas ebreju mantojums” vadītāja Ilana Ivanova.

Jūlija pēdējās brīvdienās Liepājā norisinājās 10. pasaules liepājnieku salidojums. Šis pasākums, kuru organizēja atklātais sabiedriskais fonds ”Liepājas ebreju mantojums” Ilanas Ivanovas vadībā, tradicionāli pulcē desmitiem cilvēku no visas pasaules. Salidojumā piedalās ebreji-liepājnieki, kuriem brīnumainā kārtā ir izdevies izglābties holokausta laikā, un viņu pēcteči, no kuriem daudzi ir dzimuši un dzīvo tālu no Liepājas, bet saglabā saikni ar šo brīnumaino pilsētu.

Šogad salidojums bija veltīts Liepājas ebreju kopienas dibināšanas  220. gadadienai  un tās atdzimšanas  30. gadadienai.

Salidojums sākās ar svētku koncertu un vakariņām draudzīgā atmosfērā, skanot pazīstamām ebreju dziesmām operas dīvas Sonoras Vaices izpildījumā. Salidojuma dalībnieki devās braucienā pa ”Piemiņas ceļu” – pa Liepājas ebreju nošaušanas vietām, un apmeklēja Šķēdes memoriālu. 2005. gadā atklātais memoriāls ir kā horizontāls septiņstūru svečturis, kurš radīts no Kurzemes laukakmeņu atlūzām. Uguni simbolizē septiņas lielas granīta steles, kurās ivritā izcirsti citāti no Toras.

Salidojuma dalībnieki piedalījās restaurētā pieminekļa ebreju kareivjiem, kuri krituši 1919. gadā kaujās par Latvijas neatkarību, atklāšanā. Muzeja ”Ebreji Latvijā” direktors Iļja Ļenskis uzsvēra šī notikuma nozīmību: tas ir pirmais Latvijā uzstādītais obelisks bojā gājušajiem ebreju kareivjiem. Pavisam ir zināmi 2 200 еbreju vārdi, kuri cīnījušies par Latvijas brīvību 1918.-1920. gados.