Latvijas ebreju kopienas delegācijai bija tas gods piedalīties Amerikas ebreju komitejas (AJC) pasaules forumā.

AJC Globālais forums norisinājās Vašingtonā, 2016. gada 5.-7. jūlijā.

Latvijas ebreju kopienu pārstāvēja trīs delegāti: Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētājs Arkādijs Suharenko, priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Krupņikovs un projektu vadītāja Diāna Lapkis.

Ebreju draudžu un kopienu padomes pārstāvis Dmitrijs Krupņikovs uzstājās ar prezentāciju par Latvijas ebreju kopienas dzīvi, gan sniedzot ieskatu vēsture, gan runājot par kopienas nākotni. Prezentācija ir pieejama šeit.

Forumā mūsu delegācija tikās ar Latvijas vēstnieku ASV Andri Razānu. Kopumā forumā piedalījās vairāk nekā 70 vēstnieku no visas pasaules.

Īpaša uzmanība tika veltīta Holokausta piemiņas iemūžināšanai. Delegācija tikās ar ASV īpašo sūtni Holokausta jautājumos Niku Dīnu, kā arī apmeklēja Holokausta memoriālo muzeju.

AJC forums ir nopietna starptautiska platforma debatēm, kurā katru gadu piedalās prezidenti, ārlietu ministri, ASV Kongresa locekļi un ietekmīgas publiskas personas.

Šogad forumā piedalījās pasaules politiskās arēnas galvenie spēlētāji: ASV prezidenta padomniece nacionālās drošības jautājumos Sjūzena Raisa un ES Augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jomā Federika Mogerīni. Izraēlas opozīcijas līderis Isaac Herzog uzstājās ar runu par Izraēlas nākotni.

AJC pasniedza Drosmes balvu (Moral Courage Award) Vian Dakhil vienīgai jezidu pārstāvei Irākas parlamentā par viņas cīņu pret jezīdu genocīdu Islāma valstī.