Aicinām š.g. 30. jūnijā plkst. 15.00 piedalīties Holokaustā nogalināto Baldones ebreju pārapbedīšanas ceremonijā Baldones pilsētas kapos, Rīgas ielā 51.

Holokausta upuru masu kaps tika atklāts, pateicoties novadpētniekiem un Baldones muzeja padomes biedriem – Jurim Jeršovam un Ojāram Andersonam. Vairāku gadu garumā viņi vāca ziņas par Baldones un novada ebrejiem, mēģināja noteikt viņu noslepkavošanas 1941. gada jūlijā vai augustā vietu un apstākļus. Izpētes, kurā palīdzēja arī muzejs “Ebreji Latvijā”, rezultātā, 2021. gada novembrī mežā tika lokalizēta nošaušanas vieta.

Masu kapā tika atrastas 39 cilvēku mirstīgās atliekas, tostarp arī 10 bērnu, kuri visi bija Baldones iedzīvotāji. Dažu cilvēku mirstīgās atliekas izdevās provizoriski identificēt pēc kontekstuālām pazīmēm. Pārapbedīšanas ceremonijā kopā ar mirstīgajām atliekām tiks apglabāti arī nozieguma vietā atrastie objekti (kopumā 171 priekšmets).

Latvijas ebreju kopienas pārstāvji piedalīsies pārapbedīšanas ceremonijā un godinās Baldones ebreju ģimenes kopā ar Ķekavas novada pašvaldību, Baldones muzeju un citu institūciju pārstāvjiem. Mums ir ļoti svarīgi, ka baldonieši atcerās savus pirms vairāk nekā 80 gadiem nogalinātos kaimiņus, tur viņu piemiņu godā, un ir pielikuši milzīgās pūles, lai viņi rastu pienācīgu un cieņpilnu atdusi.

29.06.2022