No 2022. gada 28. janvāra līdz 5. martam Daugavpils Universitātē (Vienības ielā 13, 3. stāvs) apskatāma izstāde “Remember – ReAct. Holokausta pieminēšana un antisemītisma apkarošana Zviedrijā”, ko piedāvā Zviedru Institūts, Zviedrijas vēstniecība Latvijā un muzejs “Ebreji Latvijā”.

Izstāde ir veltīta izpratnei par Holokausta piemiņu Zviedrijā, tās attīstībai un saistībai ar cilvēktiesību problemātiku. Izstādē parādīts, kā antisemītisms, rasisms un ksenofobija izpaužas mūsdienās, kā tie ietekmē dažādas sabiedrības grupas, traucējot normālu funkcionēšanu. Tieši šiem jautājumiem lielā mērā bija veltīts 2021. gada 13. oktobrī Malmē notikušais Starptautiskais Holokausta atceres un antisemītisma apkarošanas forums, kurā līdz ar 50 valstu vadītājiem piedalījās arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Izstāde tapusi pēc šī foruma kā foruma rezultāts.

Izstāde parāda, kā Holokausta traģēdija, centieni to novērst un palīdzēt izdzīvojušajiem veidojuši mūsdienu izpratni par cilvēktiesībām, to aizsardzības nepieciešamību gan valstī, gan starptautiskajā līmenī.

Īpaši aicināti apmeklēt izstādi skolēni un studenti, kā arī visi interesenti. Izstādes apmeklējumam var pieteikties pa tālr. 29748928.

Izstādi veidoja Zviedru Institūts (Svenska Institutet), latviešu valodā izstādi sagatavoja muzejs “Ebreji Latvijā” ar Zviedrijas vēstniecības Latvijā atbalstu. Izstāde ir pieejama Daugavpilī, pateicoties Daugavpils Universitātei.