Izstāde “Savai tautai un savai valstij: Pauls Mincs, Latvijas valstsvīrs” ir tapusi kā ebreju kopienas veltījums Latvijas valsts  simtgadei. Izstāde stāsta par vienu no savulaik ievērojamiem politiķiem un intelektuāļiem, kas ir devis savu artavu valsts veidošanā un attīstībā.

Svinīga izstādes atklāšana notiks 2019. gada 12. martā plkst. 17:00 muzejā “Ebreji Latvijā” (Skolas iela 6, Rīga) ar trim priekšlasījumiem par šīs izcilās personības darbību un dzīvi.

Svinot Latvijas valsts simtgadi, 12. martā muzejs “Ebreji Latvijā” atklās ceļojošo izstādi par Paulu Mincu (1868, Daugavpils – 1941, Krasnojarskas apg.) – vienu no ievērojamākajiem Latvijas ebreju sabiedriskajiem darbiniekiem un politiķiem Latvijas pirmās brīvvalsts laikā.

Ceļojošās izstādes pirmā pieturvieta – muzeja “Ebreji Latvijā” telpas. Vēlāk tā tiks izrādīta dažādās skolās.Izstādes mērķis ir parādīt jaunajai paaudzei valstsvīra personības tapšanas procesu valsts dibināšanas apstākļos, kā arī caur vienas personas likteni parādīt šo straujo un mainīgo laikmetu.

 Izstādes sagatavošanā tika izmantoti materiāli no Latvijas, Igaunijas, Izraēlas, Ungārijas valsts un privātiem arhīviem, muzejiem un bibliotēkām. Izstāde būs skatāma muzejā “Ebreji Latvijā” no 2019. gada 13. marta līdz 10. septembrim. Izstādes tapšanu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds mērķprogrammas “Latvijai – 100” ietvaros un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Ieeja brīva. Visi laipni lūgti!