Marta beigās pirmizrādi piedzīvja režisora Staņislava Tokalova dokumentālā filma “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” par astoto pasaules čempionu šahā Mihailu Tālu, kurš šogad svinētu savu 80 gadu jubileju.

“Mihails Tāls ir dzimis un dzīvojis Rīgā, viņš ir viena no personībām, kas nesusi Rīgas un Latvijas vārdu pasaulē,” stāsta filmas producents Guntis Trekteris, “pasaulē M.Tālu pazīst kā šaha čempionu un ģēniju, reizēm pat ārzemēs par viņu zin vairāk nekā Latvijā.”
Filma necenšas atklāt M.Tāla – šaha ģēnija noslēpumus. Režisors S.Tokalovs mēģina ielūkoties Tāla neviennozīmīgās personības dziļumos – cik vien tas iespējams šodien un jaunākās paaudzes pārstāvim, tādam kā Staņislavs.

Filma veidota poētiska stilā, iespējams, skatītāji atradīs saistību ar Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolu – visas gandrīz 60 filmas minūtes ir piesātinātas ar metaforām un alegorisku tēlainību, ko paspilgtina M.Tāla iemīļoto komponistu Rahmaņinova un Baha mūzika.
Filma “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” ir scenārista un režisora Staņislava Tokalova debijas filma dokumentālajā žanrā. Staņislavs 2014. gadā saņēma Nacionālo balvu “Lielais Kristaps” par savu īsfilmu “Mazliet ilgāk”. Šoruden gaidāma S.Tokalova debijas pilnmetrāžas spēlfilmas “Tas, ko viņi neredz” pirmizrāde ar Katerinu Špicu, Jevģēniju Tkačuku, Andri Keišu, un Arni Līcīti galvenajās lomās.
Filma “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” uzņemta studijā Ego Media ar Nacionālā kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.