Dārgie draugi!

Apsveicu jūs Roš Hašana svētkos un ar jaunā 5784. gada iestāšanos pēc ebreju kalendāra!

Tuvojas gaišs svētku laiks, kad jūtama īpaša gaisotne. Ievērojot tradīciju, mēs sveicam ģimeni un tuviniekus, vēlam viņiem to labāko, mīlestību, veselību, kā arī lūdzamies par to, lai pasaulē valdītu miers un labklājība. Gadu mija ir neapšaubāmi saistīta ar pārmaiņām mūsu dzīvē un mūsu sirdīs. Tāpēc šis svētku laiks jāpavada pārdomās par savu dzīvi,uzskatiem, mūsu kopējām vērtībām un par savu attieksmi pret līdzcilvēkiem. Ir vērts pavaicāt sev: “Ko vēl es varētu paveikt savas ģimenes un savas tautas labā?”

Laiks nestāv uz vietas, tas skrien, skrien uz priekšu un liek mums visiem būt atvērtiem pārmaiņām. Tikai no mums pašiem ir atkarīgs, vai šīs pārmaiņas būs uz labu un vai jaunajā gadā izdosies  aizstāt rūgto ar saldo. Esmu pārliecināts, ka mēs to varam paveikt kopā, ja vien būsim uzmanīgi viens pret otru, saprotoši un atbildīgi pret sevi un citiem. Ja mēs nevis attālināsimies no citiem, bet gan meklēsim saskaņu un saprašanos.

Pēc senās ebreju tradīcijas Roš Hašana svētkos pieņemts atcerēties un izvērtēt nodzīvoto gadu, savus panākumus un neveiksmes. Manuprāt, kopumā šis gads nebija slikts, mēs atkal atguvām iespēju dzīvot bez ierobežojumiem, apceļot pasauli, apmeklēt iemīļotas vietas, tikties ar veciem un iegūt jaunus draugus.

Arī ebreju kopienai gads bija gana veiksmīgs – tika īstenoti iepriekš iecerētie plāni, noteikti jauni svarīgi mērķi un uzdevumi. Attīstās mūsu kopienas centrs, skola, izaug un uzsāk patstāvīgu dzīvi jauna ebreju kopienas paaudze, kura ir stipra, izglītota, labi sagatavota dzīvei, ar kuras panākumiem mēs noteikti leposimies!

Izmantojot iespēju, vēlos pateikties visiem saviem kolēģiem kopienas vadībā, visiem kopienas biedriem un mūsu daudzajiem draugiem par viņu atbalstu un ieguldījumu šo panākumu sasniegšanā, par patieso ieinteresētību un aktīvo attieksmi pret kopienas lietām!

Aicinu arī neaizmirst par tiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ nepieciešama līdzcilvēku uzmanība un atbalsts, jo aktīva šo cilvēku aprūpe ir svarīgs nosacījums mūsu kopienas attīstībai un labklājībai.

Dārgie draugi! Lai nākamais gads ir labvēlīgs un salds! Lūgsim, lai mēs visi tiktu ierakstīti Dzīvības grāmatā!

15.09.2023