29. jūlijā Liepājas ebreju draudzes namā notika amerikāņu vēsturnieka, politologa un sabiedriskā darbinieka profesora Džordža Švāba memuāru grāmatas “Izdzīvojušā bērna odiseja. No Latvijas caur koncentrācijas nometnēm līdz ASV” atklāšanas svētki.

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja fonda “Liepājas ebreju mantojums” dibinātājs Selvins Hāss, Liepājas mērs Gunārs Ansiņš un Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga. Grāmatas atklāšanas svētkos piedalījās arī muzeja “Ebreji Latvija” direktors Iļja Ļenskis un Rīgas Ebreju kopienas izpilddirektore Gita Umanovska.

Memuārus latviešu valodā ir izdevis fonds “Liepājas ebreju mantojums”. Tā vadītāja Ilana Ivanova pateicās visiem, kas atbalstīja grāmatas izdošanu, un iepazīstināja klātesošos ar memuāru tapšanas vēsturi un to autora dzīves gājumu.

Džordžs Švābs dzimis Liepājā 1931. gadā. Nacistu okupācijas laikā viņa tēvs un vecākais brālis tika nošauti, Džordžam un viņa mātei izdevās izdzīvot Liepājas geto un koncentrācijas nometnēs Rīgā un Vācijā. Pēc kara kopā ar māti emigrēja uz ASV, kur ieguva doktora grādu Kolumbijas universitātē, līdzdibināja Nacionālo Amerikas ārpolitikas komiteju un bija ilgus gadus tās prezidents. Viņš ir Amerikas asociācijas “Jewish Survivors of Latvia” viceprezidents, fonda “Liepājas ebreju mantojums” līdzdibinātājs, Latvijas vēsturnieku komisijas loceklis, apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Grāmatu var iegādāties Liepājas ebreju draudzē Kungu ielā 21.

29.07.2023