Ja jūs vai jūsu bērni vēlas iepazīt jūdaismu vienkāršā un nepiespiestā veidā, iedvesmojieties no vasaras bērnu projekta “Atklājot jūdaismu caur mākslu un radošumu” un sazinieties ar Peitav Shul – Riga Synagogue.

10 nedēļu laikā bērniem tika organizētas 10 brīnišķīgas tikšanās ar mākslas, radošuma, mūzikas un kulinārijas ekspertiem.

Multenes un vitrāžu veidošana, kvesta spēle, kastes “dekupāžas” tehnikā, halas aušana un cepšana, iepazīšanās ar mūzikas instrumentiem, sukkas (īpašas telts ebreju svētkiem Sukkot) sienu apgleznošana un savas hanukijas izveide priekš Hanukas (Gaismas svētki) bērnus ir ievedusi pārsteidzošā ideju realizācijas pasaulē.

Katrā tikšanās reizē piedalījās no 10 līdz 18 bērniem. Viņi iepazinās ar sinagogu, tās interjeru un dievkalpojuma priekšmetiem (mezuza, talits, sidūrs, šofars, Tora), ebreju svētkiem un gada ciklu, uzzināja par iziešanu no Ēģiptes, Toras došanu, Tempļa celtniecību un pēc tam iznīcināšanu.

Draudzīgā atmosfēra un košera pusdienas lieliski papildināja tikšanās. Gaidīsim arī citus interesantus un izzinošus projektus bērniem un pieaugušajiem!