Šodien Rumbulā notika piemiņas pasākums, kas veltīts Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas 75. gadadienai. Divu akciju laikā 1941.gada 30.novembrī un 8.decembrī Rumbulas mežā nacisti nošāva vairāk nekā 25 000 nevainīgu cilvēku.

Kā jau katru gadu, pie Rumbulas memoriāla pulcējās ebreju kopienas biedri, ebreju skolu skolēni, Valsts vadība, kā arī diplomātiskais korpuss. Klātesošos uzrunāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Izraēlas vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē, bijušais Rīgas geto ieslodzītais, vēsturnieks Marģers Vestermanis, kā arī Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes pārstāvis, Latvijas ebreju-bijušo geto un koncentrācijas nometņu ieslodzīto biedrības priekšsēdētājs Leo Dribins.

Valsts prezidents savā uzrunā atzīmēja, ka: „…novembra atceres pasākumi Rumbulā nav saistīti tikai ar pagātni. Mēs nedrīkstam aizmirst pagātnes notikumus arī tādēļ, lai spētu dzīvot tālāk.” Pilnu uzrunu var izlasīt šeit.

Kopējā doma tika pausta visās uzrunās – Latvijas ebreju traģēdija ir visas Latvijas tautas traģēdija. Mēs kopā, neatkarīgi no nacionalitātes, esam Latvija!