Programma “Pidžamu bibliotēciņa” turpinās arī 2022. gadā! Janvārī un Februārī jaunie lasītāji dāvanā saņem tiešām brīnišķīgas grāmatas.

2-3 gadus veci mazuļi nosvinēja Tu bi-švat ar krāsaino grāmatu “Dārzs uz Tu bi-švat”. Tā ir pirmā grāmata, kas no sākuma līdz galam tika izdomāta un radīta krievu valodā speciāli priekš “Pidžamu bibliotēciņas”. Tās autore ir dzejniece Jeļena Feldman, bet brīnišķīgās ilustrācijas ir radījusi slavenā māksliniece Darja Gerasimova.

Bērniem vecumā no 4 līdz 5 gadiem mēs dāvinām grāmatu “Kā Sēdija svinēja Tu bi-Švat sniegā”. Jaunais koku gads iekrīt ziemas mēnešos, un ebreju tradīcija nosaka tieši šajā dienā stādīt kokus. Ko tad darīt, ja visapkārt ir sniegs? Meitenīte Sēdija izdomāja, kas jādara.

Vecākie abonenti — 6-8 gadus veci lasītāji — saņem gudro ebreju līdzību “Brāļu solījums”. Šis stāsts ir no Talmuda, un tāpat kā citi stāsti no šī avota, tas liek ne tikai aizdomāties, bet arī pasmaidīt. Divi brāļi savam tēvam apsolīja dzīvot draudzīgi un rūpēties viens par otru. Pasakā “Runcis zābakos” divi brāļi saņem dzirnavas un ēzeli, bet trešais — tikai kaķi. Ebreju pasakā mantojums tiek sadalīts vienlīdzīgi. Toties brāļi ir ļoti atšķirīgi un neatbalsta viens otra dzīvesveidu. Vai viņi spēs izpildīt savu solījumu?

Uz tikšanos martā, grāmatas uz Purim svētkiem jau ir ceļā pie mums!

Ja jūsu bērni ir vecumā no 2 līdz 8 gadiem un jūs vēl nesaņēmāt “Pidžamu bibliotēciņas” grāmatas, aicinām jūs pievienoties programmai, aizpildot pieteikuma veidlapu tīmekļa vietnē https://bit.ly/PJlibraryLV vai rakstot uz e-pastu: [email protected].
Tālrunis uzziņām: 29435005.

08.02.2022.