Bērni vecumā no 2 līdz 3 gadiem saņēma jautro grāmatu “Dreidel, Dreidel, Dreidel!” Šo dziesmu-grāmatu sarakstījis un zīmējis izraēliešu rakstnieks un mākslinieks Šahars Kobers, bet tulkojis Mihails Lipkins. Piedāvājam iegrimt Hanukas svinībās un griezt virpuli kopā ar jaukajām pelēm un citiem dzīvnieciņiem. Dreidel izzināšana, dziesmu dziedāšana un Hanuka brīnumu gaidīšana visiem kopā. 

 

Bērniem 4-5 gadu vecumā uzdāvinājām brīnišķīgu ziemas pasaku “Trīs burvju dreideli”, ko sarakstījis iemīļotais “Pižamu bibliotēkas” autors Ēriks Kimels. Visa ģimene gatavojas Hanukai, bet zēns Jaša sēž un nemitīgi spēlē savu jauno dreidelu. Māte aizsūta viņu uz aku pēc ūdens, un arī tur puisēns sāk spēlēt dreidelu, taču par nelaimi dreidels iekrīt akā un nonāk akas dēmona rokās. Bet dēmons nemaz nav dusmīgs un tā vietā dod zēnam citu dreidelu, daudz labāku par veco, jo tikai to pagriežot sākās brīnumi. 

 

Bērni vecumā no 6 līdz 8 gadiem tikās ar īstiem ebreju apaļā galda bruņiniekiem! Viņiem ir veltīta Leslijas Kimelmanes grāmata “Astoņi Hanukas bruņinieki”, ko tulkojusi Olga Varšavere. Hanuka tradicionāli ilgst astoņas dienas, un tagad ir pēdējā svētku diena – visa ģimene sapulcējās pie lielā, apaļā galda un gatavojās jautri pavadīt laiku, taču nekas no tā nesanāk. Ļaunais pūķis Strahaluds grib visu sabojāt. Viņš ievaino bērnu, sadedzina viņa dreideli, sarūgtina skaisto dāmu un apbēdina visus apkārtējos. Vai varonīgie Hanukas bruņinieki spēs tikt galā ar briesmīgo zvēru? Viņi jau steidzas palīgā! Viņiem priekšā ir daudz varoņdarbu! 

 

Grāmatas no “Pidžamu bibliotēkas” ir aizraujošas ebreju pasakas un stāsti krievu valodā bērniem no 2 līdz 8 gadiem. Visiem abonentiem mēs dāvinām 10 grāmatas gadā. 

Jūs varat abonēt bez maksas šeit: https://bit.ly/PJlibraryLV