2-3 gadus veci bērni saņems aizkustinošo stāstu par draudzību “Tēvocis Amoss neiet uz darbu”, ko sarakstījis Filips Stīds un tulkojusi Natālija Kaljušina. Tēvocis Amoss dzīvo viens un strādā par zoodārza uzraugu. Katru dienu viņš iziet no mājas, precīzi pulksten 6 iekāpj autobusā un dodas pie saviem dzīvniekiem. Taču kādu dienu tēvocis Amoss saslimst un paliek mājās. Kā jūs domājat, kas vecajam vīram uztaisīs tēju, palasīs grāmatu un uzspēlēs šahu? Protams, viņa dzīvnieku draugi! 

4-6 gadus veci lasītāji saņems grāmatu “Tu mani sapratīsi”. Tā ir viena no jaunākajām grāmatām, ko izdevis brīnišķīgais dzejnieks un tulkotājs, liels PJ bibliotēkas draugs Mihails Jasnovs ז “ל. Sākotnēji šie dzejoļi, mīklas un bērnudārza skaitāmpantiņi tika rakstīti jidišā – Austrumeiropas ebreju valodā, kurā runāja mūsu vecvecvecvecāki. Ja ivrits vienmēr ir bijusi ebreju zinātņu valoda, tad jidišs ir skumju dziesmu un pamācošu stāstu, pasaku un joku valoda. Ne velti mūsu senči to sauca par “mame-loshn” – mātes valodu. Tā tika lietota, lai strīdētos un pārmestu, lai sūdzētos, raudātu, šūpuļotu bērnus, izsmietu, tā tika izmantota ebreju ciematos, kuru pasaule ir gandrīz izzudusi, palikusi tikai pieaugušo un bērnu grāmatu lappusēs.  

Vecākie abonenti – bērni vecumā no 6 līdz 8 gadiem – iepazīsies ar zēnu Beniju un viņa vectēvu maiznieku grāmatā “Benija maizītes”. Tās autors ir Obrijs Deiviss, bet tulkotājs – Valērijs Genkins. Benijam patīk palīdzēt vectēvam maizes ceptuvē. Viņi kopā cep un pārdod maizi, bulciņas un ābolu strūdeli. Bet labākais, ko viņi dara, ir cep maizītes jeb, kā viņi paši tās sauc, bagelīšus. Tie ir garšīgākie pilsētā, ar kraukšķīgu garozu un neatvairāmi. Klienti visu laiku pateicas vectēvam, bet viņš uzskata, ka pateicība pienākas nevis viņam, bet Dievam. Bet kā viņi var pateikties Viņam? Tas nav viegls uzdevums, taču Benijam tas izdodas. Reizi nedēļā viņš atnes ruļļus uz sinagogu un paslēpj tos aron a-kodeš – skapī, kur tiek glabāta Tora. Maizītes katru reizi pazūd. Vai pats Dievs tos ņem? 

Grāmatas drīz nonāks pie jaunajiem abonentiem. Lasiet ar prieku! 

*”Pidžamu bibliotēka” – aizraujošas ebreju pasakas un stāsti krievu valodā bērniem vecumā no 2 līdz 8 gadiem. Visiem abonentiem projekts gadā dāvā līdz 10 grāmatām. Jūs varat abonēt bez maksas šeit: https://bit.ly/PJlibraryLV.

17.11.2021