21. oktobrī Rīgas Ebreju kopienas namā (Skolas ielā 6, Rīgā) no plkst. 10.00 notiks tālākizglītības seminārs skolotājiem “Latvijas ebreju mantojums mācību procesā. Atmiņu nozīme”, kura ietvaros tiks prezentēta grāmata “Es gribēju par kaut ko kļūt. Latvijas ebreju meiteņu dienasgrāmatas. 1934-1941”.

Seminārā muzeja “Ebreji Latvijā” pārstāvji iepazīstinās ar tā krājumā esošajām atmiņām un intervijām, pieredzē par individuālo atmiņu izmantošanu mācību procesā dalīsies skolotāja un muzejpedagoģe Danute Grīnfelde. Pasākuma programmā paredzēta arī diskusija “Atmiņas vēstures komunikācijā: kā tās palīdz un traucē”, grāmatas “Es gribēju par kaut ko kļūt. Latvijas ebreju meiteņu dienasgrāmatas. 1934-1941” prezentācija un ekskursija – interaktīvās nodarbības prezentācija “(Ebreju) jūgendstila stāsti”.

Grāmatā “Es gribēju par kaut ko kļūt. Latvijas ebreju meiteņu dienasgrāmatas. 1934-1941”, ko visiem semināra dalībniekiem būs iespēja iegūt bez maksas, publicētas trīs Latvijas ebreju meiteņu – Annijas Hackelsones, Hannas Blohas un Šeinas Gramas – dienasgrāmatas. Meitenes uzauga ļoti atšķirīgās vidēs, ģimenē runāja atšķirīgās valodās, aprakstīja atšķirīgus dzīves fragmentus, tomēr viņas visas vieno traģisks liktenis – bojāeja Holokaustā 1941. gadā. Visas trīs dienasgrāmatas vēsta par nenodzīvotām dzīvēm. To publicēšana dod iespēju viņu stāstiem tikt izstāstītiem. 

Seminārā, ko Rīgas Ebreju kopiena un muzejs “Ebreji Latvijā” rīko sadarbībā ar Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrību, tiek aicināti piedalīties vēstures, sociālo zinību, kulturoloģijas skolotāji, muzejpedagogi, klašu audzinātāji un citi izglītības darbinieki. Dalībai tajā jāpiesakās, rakstot uz [email protected] līdz 19. oktobrim. Ieeja pasākumā tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Dalībniekiem iespējama daļēja ceļa izdevumu kompensācija.

Seminārs ir Rīgas pašvaldībā saskaņota mācību programma, par dalību tajā pedagogi saņems apliecības (6 kvalifikācijas stundas).

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Muzejs “Ebreji Latvijā”

Skolas ielā 6, LV-1010

Rīga, Latvija

Tel./Fakss (+371) 67283484

[email protected]

http://ebrejumuzejs.lv/

15.10.2021