15. martā Rīgas Ebreju kopiena un Museum “Jews in Latvia” sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā rīkoja semināru izglītības darbiniekiem un visiem interesentiem “Sarežģītā pagātne – atbalss tagadnē. Iecietības veicināšana jauniešu vidū”.
Semināra galvenais jautājums bija par to, kā runāt ar jauniešiem par sarežģīto pagātni, par to, kā vēstures notikumi veido mūsu šodienas priekšstatus par pasauli, tajā skaitā par cilvēktiesībām, vārda brīvības robežām un dažādu sabiedrības grupu savstarpējām attiecībām.
Semināra laikā notika arī izstāde “Remember – ReAct. Holokausta pieminēšana un antisemītisma apkarošana Zviedrijā”, ar kuru tika uzsākta Zviedrijas prezidentūra Starptautiskajā Holokausta piemiņas aliansē (IHRA). Izstāde, ko piedāvā Zviedru Institūts, Zviedrijas vēstniecība Latvijā un muzejs “Ebreji Latvijā”, apskatāma Daugavpils Universitāte (Vienības ielā 13, Daugavpils, 3. stāvs) līdz 28. maijam. Tā ir veltīta izpratnei par Holokausta piemiņu Zviedrijā, tās attīstībai un saistībai ar cilvēktiesību problemātiku. Izstādes apmeklējumam var pieteikties pa tālr. 29748928.
Pēc pasākuma sekoja uzņemšana Zviedrijas vēstniecībā Rīgā. Paldies Embassy of Sweden in Riga par atbalstu!