Ielūgums uz virtuālo konferenci trešdien, 2021. gada 27. janvārī
YouTube: https://youtu.be/jIC5HtnEc94


I. daļa. Straumēšanu nodrošina Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Latvijas Republikā un Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome.

13.30 Piemiņas brīdis, rīko Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome

13.50 Vācijas vēstnieka V.E. Kristiana Helta atklāšanas uzruna

14.00 Latvijā plānoto memoriālo projektu prezentācija:

– Vācijas Rīgas Komitejas darbs un aktivitātes 2021. gadā, prezentē, Tomass Rejs, Rīgas Komitejas koordinators, Vācu kara kapu kopšanas Tautas apvienība.

– Projekts “Lock(er) of Memory: Memorial to the victims of KZ Jungfernhof”, prezentē Dr. Karena Frostiga, projekta direktore un māksliniece (ASV)

– Kino projekts “And We Lived On” par Holokaustā izdzīvojušo latviešu likteņiem pēckara laikā, prezentē Junia Pugačeva, projekta vadītāja (ASV)

– Projekts “Breaking the Silence”, holokausta upuru piemiņas saglabāšana Cēsīs, prezentē Elīna Kalniņa, projekta vadītāja (Latvija), atbalsta fonds “Atmiņa, atbildība un nākotne“ (EVZ)

14.50 Pārtraukums

15.00  Arolsenas arhīva – Starptautiskā nacisma organizēto vajāšanu pētniecības centra darbs un tā nozīme Latvijai, prezentē Dr. Kristians Hešlers, #everynamecounts, pūļa finansējuma projekts, prezentē Krista Zeidenstikere, pēc tam jautājumi un atbildes, moderators Iļja Ļenskis, muzeja “Ebreji Latvijā” direktors.

16.30 Ebreju glābēju meklējumos – Aizpute. Maija Meiere, muzeju pedagoģe, Žaņa Lipkes memoriāls.

Latviski ar subtitriem angļu valodā

17.45 Pārtraukums

II. daļa. Augsta līmeņa starptautiska virtuālā konference, organizē ANO, UNESCO un IHRA (International Holocaust Remembrance Alliance)

Lūdzam reģistrēties abām konferencēm šeit: https://bit.ly/3g3tTw0 vai arī rakstot uz [email protected]

18.00 – 19.00  Holokausta piemiņas ceremonija (11:00 a.m. – 12:00 p.m. EST)

Ar uzrunām uzstāsies Apvienoto Nāciju Ģenerālsekretārs un UNESCO ģenerāldirektors, kā arī tiks pārraidītas augsta ranga viesu (piem., Vācijas kancleres Angelas Merkeles), holokaustā izdzīvojušo uzrunas un piemiņas lūgšanas.

19.00 – 20.00  Virtuālā diskusija “Holokausta noliegšana un izkropļošana.” (12:00 p.m. – 1:00 p.m. EST)

Pēc virtuālās piemiņas ceremonijas sekos paneļdiskusija par holokausta noliegšanu un izkropļošanu , kurā piedalīsies dažādi šīs jomas eksperti. Paneļdiskusiju organizē UNESCO un Starptautiskā Holokausta piemiņas alianse.