Vakar, 3. oktobrī, Jaunajos ebreju kapos Šmerlī mēs visi pulcējāmies svētdienas talkai. Pasākumu organizēja Rīgas Ebreju kopiena ar JCC (Ebreju kopienas centra), fonda “Uniting History” un muzeja “Ebreji Latvijā” atbalstu.

Muzeja direktors Iļja Ļenskis stāstīja par kapsētas vēsturi: “Kapos atrodas piemineklis ebreju karavīriem, kas 1919.-1920. gadā gāja bojā cīņās par Latvijas neatkarību. Šeit ir apglabāti daudzi mākslinieki un slavenības, kā arī atrodas piemiņas akmens Žanim un Johannai Lipkēm, kuri nacistu okupācijas laikā izglāba vairāk nekā 50 ebreju. Tāpat no masu kapiem šeit tika pārvesti un pārapbedīti Holokausta upuri no Eglaines un Dobeles.”

Pasākuma galvenais mērķis bija saglabāt vēstures liecības mūsdienu jaunajām paaudzēm. Vēlamies pateikties visiem, kas ieradās uz šo notikumu. Jūs paveicāt lielisku darbu! Dalībnieku bija daudz: tika sakopti kapi, pieminekļi un kapsētas teritorija. Esam ļoti gandarīti, ka brīvprātīgie izrādīja tik aktīvu interesi par šo pasākumu, un ceram, ka līdzīgus svētdienas pasākumus rīkosim regulāri.