Klubs “Gil Amida” aicina ikvienu jau šo svētdien doties skaistā ceļojumā nelielās grupās ar automašīnām uz Lietuvu!

Ekskursijas notiks krievu valodā ‼️
Reģistrācija līdz 14.01.2022., apmeklējot saiti: bit.ly/GAlithuania
Programma:
– 11:30 tiekamies pie Šauļu ebreju kopienas (adrese: P.Višinskio 24, Šiauliai), kur mūs iepazīstinās ar kopienu un tās vēsturi.
– Pastaiga ar stāstiem par Šauļu ebreju vietām.
– 15:00 – Haima Frenkeļa villā (adrese: Vilniaus iela 74, Šiauliai) – izstāde “Āda un mode”. Cena pieaugušajiem – 5 EUR, pensionāriem, bērniem un studentiem – 2,5 EUR, + 20 EUR no visas grupas par ekskursiju. Šauļus var nosaukt par ādas meistaru. Viens no lielākajiem pilsētas uzņēmējiem šajā jomā bija Haims Frenkeļs (1857-1920). 1879. gadā viņš iegādājās nelielu ādas apstrādes darbnīcu Šauļos un sāka paplašināt uzņēmējdarbību. 1894. gadā Frenkeļs sāka ražot apavu zoles. Jau tad viņš izgatavoja “sarkanās zoles”, kas bija noturīgas pret mitrumu. Tās bija ļoti pieprasītas tirgū un padarīja Frenkeļa fabriku slavenu.
– 16:30 – Lielās ķīniešu laternas – Otrais gaismas festivāls Pakruojis muižā (adrese: Karčiamos g. 9, Pakruojis). Cena pieaugušajiem – 15 EUR, pensionāriem, bērniem un studentiem – 11 EUR.
Vairāk kā 30 krāšņas zīda laternu skulptūras – instalācijas, ķīniešu amatnieku darinājumi, eksotiskie izstrādājumi un to izgatavošana skatītāju acu priekšā. Uz lielās skatuves – ķīniešu mākslinieku teatralizēti uzvedumi, eksotiskas dejas un mūzika. Muižas darbnīcā darbosies lietuviešu filca meistari, šuvējas, aromātu un smaržu veidotāji un daudzi citi.
– Visus maksājumus katrs veic pats par sevi uz vietas.
Svarīgi ‼️
Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, ir jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei (ID). Lai dotos ceļojumā, ir nepieciešams viens no sekojošiem dokumentiem: sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19 (derīgs 16. dienā pēc pēdējās vakcinācijas devas). Sertifikāts, kas apliecina Covid-19 pārslimošanas faktu, ja personai ir bijusi Covid-19 (ja nav pagājušas 180 dienas kopš pēdējā pozitīvā Covid-19 testa līdz pēdējam ceļojuma datumam). Visiem ceļotājiem jāaizpilda apliecinājuma anketa ne agrāk kā 48 stundas pirms došanās uz Lietuvu: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form.

Pirms atgriešanās Latvijā visiem ceļotājiem jāaizpilda apliecinājuma anketa: https://covidpass.lv