No 21. līdz 24. jūlijam Liepājā norisinājās 11. Vispasaules Liepājas ebreju saiets. Atklāšanas ceremonijā piedalījās Izraēlas vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi un Liepājas mērs Gunārs Ansiņš. Goda viesu vidū bija Marija Bojāra, kas tagad dzīvo Izraēlā. Šausmīgajos kara gados viņa vēl bija bērns, bet tomēr līdz šim laikam glabā sirdī un atmiņā mīļoto Liepāju un latviešu valodu. Saieta dalībnieki apmeklēja ar Holokaustu saistītās vietas, kur pieminēja bojāgājušos Liepājas ebrejus, kā arī godināja ebreju glābējus, apmeklējot Taisnīgo starp tautām aleju Škēdē.

Saieta programmas ietvaros notika arī konference un paneļdiskusija “Palikt cilvēkam necilvēcīgos apstākļos”, kurā piedalījās muzeja “Ebreji Latvijā” direktors Iļja Ļenskis, Žaņa Lipkes memoriāla muzeja pētniece Maija Meiere-Oša un Medicīnas vēstures muzeja pētnieks Mārtiņš Vesperis.

Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētājs Arkādijs Suharenko savā sveicienā saieta  dalībniekiem izteica dziļu pateicību tā organizatorēm – fonda “Liepājas ebreju mantojums” direktorei Ilānai Ivanovai un Liepājas ebreju draudzes priekšsēdētājai Annai Petrovai par lielo darbu kopienas labā, rūpēm par piemiņas un vēstures saglabāšanu, sakaru uzturēšanu ar šobrīd dažādās valstīs dzīvojošajiem Liepājas ebrejiem.

Foto: Liepājas dome un Uniting History

27.07.2022